Zawody sezonowe – odśnieżanie dachów i tym podobne

Zawody sezonowe

admin Budownictwo , ,

Nadchodząca zima to ciężki stan dla ludzi, którzy pracują w tak nazywanych „sezonówkach”, czyli pracach, jakie można robić tylko przez pewny okres w roku. Do prac takich należą między innymi ogrodnictwo, szeroko pojęte budownictwo lub choćby zbieractwo lub odśnieżanie dachów. Osoby takie mają głównie spore problemy ze znalezieniem pracy, w której będą potrafiły przezimować. szkolenia bhp łódź szkolenia ppoż łódź Pozycja na sektorze pracy niestety nie należy do optymistycznych.

W grudniu 2 0 11 roku stopa bezrobocia rejestrowanego szkolenia ppoż łódź(czyli dane statystyczne stały przeznaczone na podstawie osób odśnieżanie dachów łódź zapisanych w urzędach pracy) wyniosła 12, 5%, co wyniosło o 0 , 4 punktu procentowego więcej, aniżeli w listopadzie 2 0 11 roku. Cała sytuacja była w roku 2 0 1 0 – grudzień okazał się miesiącem, w jakim zarejestrowano w Polsce 12, 4% ludzi bezrobotnych, czyli o 0 , 7% więcej niż było w listopadzie 2 0 1 0 roku.

Jak wyglądała sytuacja na rynku pracy jeśli idzie o wolne etaty? Również niezbyt optymistycznie – w grudniu 2 0 11 roku do urzędów pracy zostało zgłoszonych szkolenia bhp łódź 34, 6 tysiąca wolnych miejsc pracy, zanotowano więc duży kryzys w przyrównaniu do listopada 2 0 11 roku, bo było to aż o 1 0 , 3 tysiąca mniej, co dało procentowy spadek o 23%. Podobna sytuacja miała miejsce w 2 0 1 0 roku, ale tam spadek zgłoszonych wolnych stanowisk pracy wyniósł aż 26% (różnica 16, 5 tysiąca miejsc).

Jak w takim razie ludzie, którzy działają zawody sezonowe, mają sobie poradzić w zimie? Większość z osób, jakie posiadają umowę o pracę, może użyć z zapomogi dla bezrobotnych – przez okres zimowy odbierają kuroniówkę, jaka daje im niezbyt wysokie dochody, aczkolwiek znacznie lepiej jest posiadać jakąkolwiek gotówkę, niż nie mieć jej w ogóle. Inni próbują zatrudnić się dorywczo jak ochroniarze – w tej branży dla osób bez licencji ochroniarskiej wpływy nie są zbyt wysokie, jednak często pomagają przetrwać ciężki sezon zimowy lub przy odśnieżanie dachów łódź tu wymagane często sa uprawnienia, szkolenia ppoż łódź ale mnóstwo firm działa usługę odśnieżanie dachów bez wymaganych uprawnień.

W każdym razie czas zimy szkolenia ppoż łódź jest dla branż sezonowych niezwykle ciężki, co pokazują statystyki. Wzrasta wtedy bezrobocie, szkolenia bhp łódź wolne miejsca pracy znikają szybko zanim zdążą się pojawić ogłoszenia w urzędach pracy, a pracownicy muszą postarać się jakoś przeżyć, chociaż łatwo niestety nie jest.

You May Also Like..

Płytki Calacatta spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających

Szukasz płytek do kuchni? Na rynku jest tak wiele rodzajów, że nie potrafisz się zdecydować. Szukałaś już w wielu sklepach […]

Kontenery sanitarne na budowę

Kontenery sanitarne na budowę i inne wyposażenie, które musi znaleźć się na placu budowy

Jakie wyposażenie powinno się znaleźć na placu budowy? Jakie normy powinny zostać wykonane? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz […]

ogrodzenia przenośne

Ogrodzenia przenośne w dobrej cenie

Zawsze i wszędzie należy dbać o bezpieczeństwo. Pozostaje pytanie: czy na kwestiach bezpieczeństwa da się zaoszczędzić? Nie jest to zupełnie […]