Włączniki senior – schemat rozplanowania gniazdek

włącznik senior

admin Budownictwo, Mieszkanie ,

Na rynku elektronicznym funkcjonuje mnóstwo instytucji prześcigających się w coraz to nowocześniejszych rozwiązaniach połączonych z użytkowaniem sprzętu elektroinstalacyjnego. Rodzimy rynek nasycony jest sprzętem o przeróżnych walorach estetycznych, wydajnościowych również jakościowych.

Sporo z nas stając przed zadaniem montażu gniazdka elektrycznego lub włącznika pokrywa się strachem. Tymczasem podłączenie gniazdka elektrycznego jest jedną z najłatwiejszych czynności podczas ustalania instalacji elektrycznej. A jak funkcjonować w dzisiejszym świecie bez prądu kiedy korzystamy go nie tylko do rozjaśniania wnętrz, natomiast także do powiązania z siecią, ładowania telefonów komórkowych, funkcjonowania lodówek, odtwarzania telewizora, a nawet parzenia kawy, herbaty i przygotowywania.
Jest kilka różnic wyznaczających schemat rozplanowania umiejscowienia gniazdek w łazience, kuchni albo pokoju. Zasada samej instalacji jest już nieco bardziej prosta.
Włączniki senior zaś z zasady mocowane są wewnątrz pomieszczeń, z reguły w sąsiedztwie łączników, w okolicach okien, stołów, blatów kuchennych oraz szafek na jakich składowane są niewielkie sprzęty AGD.

Najczęściej włączniki umieszcza się tuż przy przejściu do wnętrza. Włączniki oświetlenia umocowywane w pokojach użytkowanych przez dorosłych lub starsze dzieci możemy już spokojnie zamontować na średniej wysokości opisanej przez normy unijne. Przyjmuje się, że klasyczne włączniki montuje się na wysokości ramienia dojrzałej osoby, zatem w normach 1,2-1,4 m. Gdy posiadamy lampę bądź żyrandol z kilkoma żarówkami warto zainstalować włączniki podwójne albo potrójne.

 

Włączniki Senior sprawdź tutaj!

You May Also Like..

Płytki Calacatta spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających

Szukasz płytek do kuchni? Na rynku jest tak wiele rodzajów, że nie potrafisz się zdecydować. Szukałaś już w wielu sklepach […]

Kontenery sanitarne na budowę

Kontenery sanitarne na budowę i inne wyposażenie, które musi znaleźć się na placu budowy

Jakie wyposażenie powinno się znaleźć na placu budowy? Jakie normy powinny zostać wykonane? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz […]

ogrodzenia przenośne

Ogrodzenia przenośne w dobrej cenie

Zawsze i wszędzie należy dbać o bezpieczeństwo. Pozostaje pytanie: czy na kwestiach bezpieczeństwa da się zaoszczędzić? Nie jest to zupełnie […]