Warzywa do szaszłyków: pomysły na fit grilla

imsoon Gastronomia , ,

Od jakiegoś czasu dbasz o siebie i zacząłeś odżywiać się zdrowiej, rozsądniej, smaczniej. Aż tu nagle przychodzi lato, wakacje, urlop a razem z nimi sezon grillowy, który niezmiennie łączy się z kiełbaskami, karkówką, kaszanką, boczkiem i innymi tłustymi smakołykami. Do tego często dochodzi piwo i dieta fit traci na znaczeniu. Opychamy się wtedy bardzo, a potem mamy wyrzuty sumienia. Nie musi jednak tak być. Zastanów się czy naprawdę musisz zjeść trzy kiełbasy z pszennym chlebem i polać je musztardą, majonezem, keczupem lub innymi gotowymi sosami dostępnymi w supermarketach, po które często się sięga.

Fit grill

Zdrowy grill jest również możliwy i równie smaczny. Nikt oczywiście nie broni zjeść małego kawałka karkówki, ale pamiętajmy, żeby to był tylko kawałek, a reszta posiłku składała się raczej ze zdrowszych produktów. Co więc przyrządzić na zdrowego grilla? Jeśli musisz jeść mięso, to wybieraj te chude, na przykład pierś z kurczaka. Przypraw ją ziołami, tak żeby była aromatyczna i nie pozbawiona smaku. Do tego dodaj własnoręcznie zrobiony sos z oliwy z oliwek, ziół, przypraw. Nie używaj gotowych mieszanek, bo w nich zawarte są duże ilości cukru, soli i ulepszaczy smaku. Nie zapomnij o tym, że warzywa do szaszłyków, sałatek to również doskonały, wartościowy posiłek.

Inne pomysły

Do grillowania nadają się bardzo dobrze warzywa do szaszłyków takie jak: cukinia, cebula, papryka, bakłażan. Często w szaszłykach można spotkać również pieczarki a osobno grillowane kolby kukurydzy są po prostu przepyszne. Gdy chodzi o napoje to oczywiście najlepiej jest pić wodę z dodatkami, takimi jak mięta, ogórek, cytryna, które dodają świeżości wodzie i nadają jej smak. Są jednak osoby, które nie potrafią się obejść bez alkoholu. Raz na jakiś czas oczywiście można, ale w ramach rozsądku. Jedno piwo bądź kieliszek wina czy szklanka innego trunku w zupełności powinny wystarczyć. Na deser można wrzucić na ruszt banana z gorzką czekoladą. Wystarczy przekroić delikatnie obrany owoc i tam włożyć kostki czekolady. Po chwili mamy idealny, zdrowy deser.

Dodaj komentarz