Stelaże podtynkowe

stelaże podtynkowe

admin Dom i Ogód

Stelaże podtynkowe stają się jednym z bardziej popularnych rozwiązań wybieranych przy budowie łazienki.
Posiadają szereg zalet, dzięki którym pomieszczenie jest nie tylko w pełni funkcjonalne, ale także estetyczne.

Rynek oferuje szeroki zakres asortymentu. W zależności od typu posiadanej ściany należy najpierw zwrócić uwagę, jaki chcemy typ zabudowy — lekkiej lub ciężkiej.

Stelaże do zabudowy lekkiej są jednymi z chętniej wybieranych. Gwarantują dość sprawny i szybki montaż, można go dokonywać w trakcie remontu. W przypadku stelaży do zabudowy ciężkiej należy liczyć się z tym, że trzeba zrobić to na etapie budowy domu. Konieczne jest również obmurowanie.

Stelaże podtynkowe, choć niewidoczne, odgrywają bardzo ważne role. Należy dlatego zwrócić szczególną uwagę na dobór.
Wielu inwestorów szukając oszczędności, kieruje się promocjami lub mało znanymi markami. Niestety nie jest to dobre wyjście. Bardziej opłacalny okazuje się zakup renomowanych produktów. Uzyskuje się wówczas, prócz jakości i niezawodności, gwarancję oraz wymianę części zamiennych.

Należy pamiętać, że w przypadku poważniejszej awarii nie jest możliwa łatwa wymiana stelażu, a potrzebny staje się gruntowny remont. Biorąc pod uwagę sprawdzone marki ryzyko usterki jest minimalne, a gwarancja daje poczucie bezpieczeństwa.

Montaż, jak zostało wcześniej powiedziane, zależny jest od typu ściany. Istnieją jednak zasady takie jak odpowiednie ustawienie pionu i poziomu, które są uniwersalne. Umożliwią one bezproblemowe korzystanie i zapewnią komfort użytkowania.

Warto zwrócić uwagę na klasę spłuczki, pozwoli to na oszczędność. Przy zakupie należy zastanowić się ile osób będzie korzystać z danej łazienki, dzięki czemu dostosowanie odpowiedniej ilości wody i typu spłuczki, umożliwi minimalizowanie kosztów użytkowania.

Stelaże podtynkowe zyskują również popularność w projektowaniu łazienek, przeznaczonych dla osób prywatnych lub firm. Zarówno w tym przypadku, jak i domach mieszkalnych, zwraca się szczególną uwagę na wygląd.
Producenci wychodząc naprzeciw różnego typu oczekiwaniom, umożliwiając szeroki wybór asortymentu, co pozwala dobrać stelaże podtynkowe i jego elementy, odpowiednie do danego stylu otoczenia.

Istnieją nawet przyciski z różnymi podświetleniami, na przykład LEC, co niewątpliwie podnosi poziom estetyczny.

Niezależnie od tego, czy jest to firma, dom lub inne miejsce można również uzyskać efekt większej przestronności. Wpływa to także na zachowanie higieny.

Mimo zalet montażu stelaży istnieją także pewne obawy. Częstym dylematem staje się kwestia, czy w przypadku awarii istnieje możliwość dostępu do części zamontowanych pod płytkami. Otóż tak. Różnego typu rozwiązania, jak na przykład umieszczenie dostępu przez otwór rewizyjny, który znajduje się pod klapką uruchamiającą.
Należy pamiętać o tym, że stelaży podtynkowe są specjalnie skonstruowane, tak aby zapewnić nie tylko funkcjonalność, ale również wygodę użytkowania.

Biorąc pod uwagę szereg zalet stelaże podtynkowe, pozwalają na aranżację wnętrza zarówno bardzo wydajnego, jak i higienicznego. Istotnym aspektem staje się również design, na który coraz większa grupa klientów zwraca uwagę.
Przy wyborze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, a także dopilnować starannego montażu. Ceramika musi być dobrze zamontowana, a podłączenie przewodów i kanalizacji dopasowane do otworów. Dzięki temu łazienka stanie się funkcjonalnym i estetycznym pomieszczeniem. W przypadku firm lub innych miejsc publicznych wpływa to także na dobrą opinię klientów.

You May Also Like..

Ściany szklane

Ściany szklane Warszawa czy tradycyjne? Które rozwiązywanie jest lepsze?

Ściany szklane znajdują coraz szersze grono zwolenników. Nic w tym dziwnego. Wyglądają bardzo efektownie. Są przestronne i łatwe w konserwacji. […]

Designerskie lampy ozdobią każde wnętrze?

Czasem nie mamy pomysłu, by nadać pomieszczeniu wyrazistego charakteru. Brak nam pieniędzy na remont i całkowitą zmianę aranżacji. Warto wtedy […]

blachy ocynkowane

Blacha ocynkowana a budownictwo

Popularność blachy ocynkowanej w budownictwie jest ogromna. Większości z nas stal ocynkowana kojarzy się z pokryciami dachowymi, elewacjami i elementami […]

Dodaj komentarz