Płyty drogowe nowe czy używane?

submur Płyty drogowe , ,

Chcesz wybudować podjazd przed swoim domem? A może prowadzisz własną firmę budowlaną i potrzebujesz podjazd na plac budowy? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, które płyty drogowe warto wybrać.

Zastosowanie płyt drogowych

Płyty drogowe nowe jak i używane mają szeroki zakres zastosowań zarówno w budownictwie, jak i prywatnych domach. Oba typy płyt wykonane są ze specjalnych, bardzo wytrzymałych materiałów, a ich zbrojenia charakteryzują się dużą trwałością, dzięki czemu mogą po nich jeździć nawet najcięższe samochody i urządzenia budowlane. Płyty betonowe wykorzystuje się do budowania podjazdów do placów budowy, ale także do prywatnych posesji. Poza tym są wykorzystywane w trakcie budowy parkingów, czy tarasów, które znajdziemy w ogrodzie. Jakby tego było mało możemy je zobaczyć na objazdach dróg lub podwórkach w przedsiębiorstwach. Jeżeli chodzi o wybór płyt drogowych, to na obecną chwilę możemy zakupić nowe lub używane odpowiedniki.

Nowe płyty drogowe, czyli wysoka jakość i wytrzymałość

Nowe płyty drogowe charakteryzują się nie tylko wyższą ceną, ale także lepszą wytrzymałością. Ponieważ nigdy nie były eksploatowane, nie posiadają żadnych uszkodzeń mechanicznych, dzięki czemu mogą być używane przed wiele lat. Tak jak już wspomniałam ich niezawodność, niestety, kosztuje. Ich cena jest znacznie wyższa niż używane odpowiedniki, ale za to prezentują się one lepiej pod względem wizualnym. Warto tutaj wspomnieć, że płyty drogowe nowe gwarantują nie tylko wiele lat użytkowania, ale również minimum kosztów utrzymania.

Używane płyty drogowe, czyli niewielkie koszty

Główną zaletą używanych płyt drogowych jest ich cena. Na rynku jest wiele skupów, w którym bez problemu można zakupić używane odpowiedniki. Koszt tych płyt betonowych to około 1/3 ceny nowego materiału. Jakby tego było mało, w skupach można nie tylko kupić, ale także odsprzedać zalegające magazyn płyty drogowe. Naprawdę warto jest odwiedzić jedno z takich miejsc w szczególności, kiedy potrzebujemy tego materiału na określoną ilość czasu. Ponieważ płyty betonowe są łatwe w demontażu i montażu możemy z nich wielokrotnie korzystać, co dla bardzo wielu osób jest ogromną zaletą. Warto tutaj wspomnieć, że beton jest nie tylko o wiele bardziej wytrzymałym materiałem niż asfalt, ale także pod względem finansowym jest lepszą inwestycją.

Dodaj komentarz