Place zabaw budżet obywatelski: działaj, zamiast marudzić

Place zabaw budżet obywatelski

angi87 Place zabaw , ,

Dzieci muszą mieć miejsce do zabawy. Niestety, nie zawsze pozwalają na to możliwości. W okolicy nie ma nawet porządnego placu zabaw, a rodzicie nie mają się gdzie wybrać z pociechami. Są jednak sposoby na rozwiązanie tej sytuacji.

Postaw na budżet obywatelski

Budżet obywatelski to sposób na powstanie w okolicy miejsc, które będą bardzo przydatne. Program polega na wydzieleniu pewnej kwoty z pieniędzy publicznych, z której mogą skorzystać zameldowani mieszkańcy. To bardzo ważne. Ludzie najlepiej wiedzą, czego im potrzeba. Środki można przeznaczyć na różne cele. Wiele osób chce postawić na place zabaw budżet obywatelski. To najprostszy sposób na to, by się tym zająć. Żeby zgłosić projekt do realizacji, trzeba wypełnić wniosek. W dokumencie należy zawrzeć wstępną kalkulacje i zebrać wystarczającą ilość podpisów. Następnie z gotowym dokumentem trzeba udać się do urzędu miasta lub gminy. Jeśli wniosek przejdzie weryfikację formalną, zostanie poddany pod głosowanie. Lista dostępnych projektów jest widoczna na stronie internetowej lub też w urzędzie miasta lub gminy. Im więcej osób odda swój głos tym większa szansa na place zabaw budżet obywatelski. W wielu miejscach w Polsce rodzice zyskali przestrzeń do spędzania czasu z dziećmi właśnie ze środków publicznych w ramach budżetu obywatelskiego. Wprawdzie samo załatwiania takich rzeczy pochłania sporo czasu, ale z drugiej strony wysiłek się opłaca. Dzieci mają miejsce do zabaw, a nie trzeba nikogo przekonywać, że to bardzo rozwija koordynację psychoruchową, a także pobudza wyobraźnię.

Place zabaw wczoraj i dziś

Place zabaw konstruowane współcześnie znacznie różnią się od obiektów, które powstały dekady temu. Do tej pory samo jest wiele obiektów, które przypominają relikty rodem z prehistorii. Skorodowane huśtawki i odpadające farba zniechęcają. Korzystanie z takich miejsc jest nie tylko mało przyjemne, ale również niebezpieczne. Co się stanie, kiedy element konstrukcyjny się przerwie? Scenariusze w takiej sytuacji mogą być naprawdę różne. Jednym z gorszych jest konieczność zawalenie całej konstrukcji. Dziecko może upaść i trafić do szpitala. Lepiej więc omijać takie place zabaw szerokim łukiem i wybierać te z prawdziwego zdarzenia wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego, które nie pęka i jest odporne na działanie szkodliwych czynników, jak mróz, ujemne temperatury, uszkodzenia mechaniczne i wiele innych. Dzięki temu stale dobrze się prezentuje, pomimo upływu wielu lat.

You May Also Like..

Bezpieczny plac zabaw dla każdego malucha

Nie ma chyba dziecka, któremu plac zabaw nie kojarzyłby się ze świetną zabawą. Maluchy uwielbiają wizyty w miejscu, gdzie czeka […]

Plac zabaw budżet obywatelski

Plac zabaw budżet obywatelski – masz wpływ na rozwój swojego miasta

Czy wiesz, że możesz mieć wpływ na to jak rozwija się Twoje miasto? Możesz łatwo poprawić jego wizerunek i sprawić, […]

bezpieczne place zabaw

Gdzie wybrać się z dzieckiem? Możesz pójść na bezpieczne place zabaw

Coraz mniej czasu nasze dzieci spędzają na świeżym powietrzu, a lekarze alarmują, że ma to ogromny wpływ na ich rozwój. […]

Dodaj komentarz