Okleiny egzotyczne to idealny sposób na odnowienie wnętrza

kate22 Wykończenie wnętrz , ,

Nie chcesz wydawać majątku na nowe meble, ale znudził ci się już wygląd twojego pokoju? Z pomocą przyjdą ci okleiny, dzięki którym zmienisz aranżację swojej przestrzeni, a nie wydasz na to ogromnego majątku. Również naklejki mogą okazać się idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zmienić coś drobnego.

Ogranicza cię tylko wyobraźnia

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo wzorów i kolorów oklein, dzięki czemu zawsze możesz dopasować coś do siebie. Już nie tylko meble są w ten sposób odnawiane, ale również ściany, drzwi, sprzęty AGD czy stoły. Dlatego możemy popuścić wodze fantazji i zupełnie zmienić wygląd pomieszczenia. Okleić możemy tylko część rzeczy albo ich fragmenty. Okleiny egzotyczne to nie tylko wzory drewna, ale również inne, kolorowe grafiki. Dobrym sposobem jest również wykorzystanie naklejek, dzięki którym nie musimy radykalnie zmieniać wyglądu wnętrza, ale nadać mu tak zwany smaczek. W ten sposób będziemy mogli spokojnie dodać naszego stylu. Jeżeli natomiast chcemy rewolucji, to zdecydujmy się okleić wszystkie meble. Bardzo często zmieniają się wtedy tak bardzo, że goście mogą powiedzieć, że po prostu zostały kupione nowe. Pamiętajmy o dobrym wyborze wzoru, w zależności od tego, jaką powierzchnię będziemy oklejać. Ma to ogromne znaczenie, ze względu na to, że duży wzór na małej powierzchni może być niewidoczny i nie dać nam spodziewanego efektu. W sklepach z okleinami możemy poprosić o pomoc w doborze odpowiednich, jednak zawsze warto zdać się na swój gust. Coraz częściej okleiny wykorzystywane są w pokojach dla dzieci, dzięki czemu możemy uzyskać ładne, dziecięce mebelki, bez dodatkowych kosztów w nowe meble.

Założenie okleiny to nie problem

Przede wszystkim ważne jest to, że okleina jest samoprzylepna, dlatego też do jej nałożenia nie potrzebujemy pomocy specjalisty, choć na pewno przyda się dodatkowa para rąk. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie miejsca, na który będziemy naklejać okleiny egzotyczne. Przede wszystkim musi być ona dokładnie umyta, żeby nie było na niej żadnych zabrudzeń czy kurzu, do tego musi być równa oraz sucha. Dobrze ją odtłuśćmy, żeby okleina mogła trzymać się długo i trwale. Co jest ważne, to użycie bazy, na przykład akrylowej, jeśli decydujemy się oklejać surowe drewno. Okleiny sprzedawane sa zazwyczaj w standardowych rozmiarach, choć możemy również zamówić konkretną powierzchnię. Jeśli jednak kupiliśmy gotowe arkusze, to musimy je odpowiednio przed przyklejeniem przyciąć. Do tego przyda nam się ołówek i miarka, żebyśmy odmierzyli i zaznaczyli dokładnie, gdzie należy ciąć. Naszkicujmy to na odwrocie arkusza i możemy przyciąć. Później, najlepiej z pomocą drugiej osoby, powoli przyklejmy okleinę, bez pośpiechu, stopniowo ją odklejając i wygładzając powierzchnię. Na koniec przytnijmy nożykiem do tapet nadmiar okleiny.

Dodaj komentarz