Odtłuszczanie powierzchni w kuchni – co warto wiedzieć na temat preparatów?

Odtłuszczanie powierzchni

olex budowlanka

Pojawienie się tłustych plam jest po prostu nieuniknione, szczególnie w takim miejscu jak kuchnia. Tak naprawdę nie ma znaczenia fakt, czy będzie to kuchnia w domu czy w restauracji. Wykorzystywanie do przygotowywania posiłków oleju nierozerwalnie wiąże się z możliwością pojawienia się tłustych plam, przy czym warto mieć świadomość, że odtłuszczanie powierzchni powinno być prowadzone regularnie, z bardzo dużą częstotliwością. Sprawdź, w jaki sposób możesz usunąć tłuste plamy –
http://sauberlab.pl/.

Dlaczego odtłuszczanie powierzchni w kuchni należy wykonywać systematycznie?

Przyczyna jest oczywista. Im skuteczniej urządzenia i pomieszczenia będą chronione przed dużym zabrudzeniem, tym odtłuszczanie powierzchni z jednej strony będzie skuteczniejsze, z drugiej natomiast prostsze i pozbawione nadmiernego wysiłku fizycznego. W kuchni zabrudzeniu może ulec praktycznie wszystko – elementy wykonane ze stali nierdzewnej, piekarniki, grille, ściany, płytki ceramiczne. Nie ulega wątpliwości, że odtłuszczanie powierzchni będzie w takich przypadkach niezbędne, a co więcej, uchroni kuchnię przed nadmiernym zabrudzeniem.

Odtłuszczanie powierzchni a dostępne preparaty

Dobór środków przeznaczonych do odtłuszczania powierzchni zależy od tego, co będzie poddawane czyszczeniu. Innego preparatu należy używać do mycia grilla, piekarników czy pieców konwekcyjnych, a jeszcze innego do odtłuszczania powierzchni płyt ceramicznych, które podobnie jak sprzęty i urządzenia są narażone na zabrudzenia. O ile w pierwszym przypadku doskonale sprawdzi się płyn do mycia grilla, piekarników i pieców konwekcyjnych KR 16 Grill Fix, o tyle do odtłuszczania powierzchni płyt ceramicznych lepsze będzie mleczko do szorowania o nazwie KR 14 Abramil.

Jest to preparat o przyjemnym, cytrynowym zapachu, który doskonale usuwa tłuszcz z płyty i jest bezpieczny zarówno dla skóry, jak i dla odtłuszczanych powierzchni. Odtłuszczanie powierzchni za pomocą preparatu KR 14 Abramil jest bardzo proste. Należy go nanieść na powierzchnię, wyczyścić płytę gąbką (szmatką), spłukać mleczko i osuszyć powierzchnię.

You May Also Like..

Czym jest budżet obywatelski plac zabaw i inne inwestycje

Z pewnością każdy obywatel chciałby mieć jakiś realny wpływ na to, jak wygląda przestrzeń wokół niego. Jak na razie jednak, […]

Dodaj komentarz