Metale kolorowe – na ich skupie można zarobić

metale pokolorowane

admin Ogólna ,

Metalami kolorowymi nazywa się wszystkie te metale i stopy, które nie zawierają w sobie żelaza. W praktyce do tej grupy można zaliczyć np. aluminium, cynę, mosiądz, brąz, miedź i inne. Okazuje się, że skup metali kolorowych to w dzisiejszych czasach bardzo dobry interes. Zarobić mogą na nim zarówno ci, którzy metale kolorowe sprzedają, jak i ci, którzy je skupują.

Ceny metali kolorowych

Z racji tego, że ceny rynkowe przez cały czas ulegają wahaniom, w skupie metali kolorowych przez cały czas można spotkać inne ceny. Jednego dnia sprzedaż danego metalu bardzo się opłaca, innego natomiast lepiej wstrzymać się przed zbyt dużą sprzedażą, bo będzie to po prostu nieopłacalne. Na dzień dzisiejszy uśrednione ceny prezentują się mniej więcej tak:

– Za kilogram aluminium czystego z chłodnic dostaniemy 3 zł, natomiast brudnego już tylko 1,50 zł.
– Bardzo drogo wychodzi dzisiaj miedź, bo za miedź niesortowaną skup metali kolorowych płaci 17 zł za kilogram, a za gatunek milbera aż 18,50 zł.
– W kwestii brązu najdroższy jest mix, za który w skupach płacą 15 zł i wióry, które kosztują 13 zł.
– Stal ma zdecydowanie najniższe ceny, za stal nierdzewna 8% Ni dostaniemy 3,80 zł, ale już za stal cienką do 4mm tylko 0,50 zł za kilogram.
– Zdecydowanie najwyższe ceny notuje wolfram, węgliki spiekane i Nikiel 99%. Kosztują one analogicznie 70 zł, 60 zł i 55 zł za kilogram.

Dlaczego warto sprzedawać metale kolorowe?

W skupach metali kolorowych proponowane ceny są zazwyczaj bardzo korzystne. Jeżeli posiadamy dobrej jakości metale i zalegają one u nas niepotrzebnie, to nie ma sensu, żebyśmy je przetrzymywali w nieskończoność. Najlepiej jest odczekać trochę czasu i wybrać taki moment, kiedy cena danego metalu, który posiadamy, będzie najwyższa i po prostu go spieniężyć. W niektórych przypadkach stosowana jest jeszcze taka strategia, że metale kolorowe skupowane są wtedy, kiedy ich ceny są najniższe, a później przetrzymywane odpowiednią ilość czasu do momentu, kiedy ceny pójdą w górę. W przypadku dużych ilości na takiej taktyce można naprawdę sporo zarobić.

Co jeszcze można sprzedać w skupie?

Zazwyczaj skup metali kolorowych skupuje nie tylko same, czyste metale lub ich stopy, ale również też inne elementy. Z powodzeniem możemy sprzedać stare:

– Telewizory, skanery, faksy, telefony;
– Akumulatory (ołowiowe, niklowo-kadmowe, litowo-jonowe);
– Alternatory, rozruszniki, wirniki i inne.

We wszystkich tych sprzętach znajduje się jakaś zawartość metali, którą z powodzeniem można odzyskać, albo będą one przeznaczone do regeneracji (tak jak np. akumulatory) i ponownie wykorzystane.

Gdzie sprzedawać?

Z pewnością najlepiej jest korzystać z ofert skupów metali kolorowych, które są najbliżej nas i które oferują najkorzystniejsze ceny. Jeżeli natomiast mamy dużo asortymentu do sprzedania, to z powodzeniem możemy się zdecydować na firmę, która ma swoją siedzibę daleko, ale zapewnia własny transport i przyjedzie po odbiór sprzedawanych przez nas metali.

Trzeba jednak pamiętać, żeby sprzedać możliwie jak najkorzystniej, szczególnie wtedy, kiedy mamy dużą ilość czystych i drogich metali. Wtedy ze sprzedażą nie ma się co spieszyć. Wiadome jest, że każdy skup metali kolorowych będzie dążył do własnego zarobku, ale również my, jak sprzedający powinniśmy mieć możliwość zarobienia na takiej sprzedaży. Jeżeli uda się dopasować dobrą cenę, to transakcja będzie korzystna dla obu stron, które biorą w niej udział.

Dodaj komentarz