Gdzie wybrać się z dzieckiem? Możesz pójść na bezpieczne place zabaw

bezpieczne place zabaw

submur Place zabaw , ,

Coraz mniej czasu nasze dzieci spędzają na świeżym powietrzu, a lekarze alarmują, że ma to ogromny wpływ na ich rozwój. Nie pozwól więc dziecku siedzieć przed telewizorem lub komputerem albo z nosem utkwionym w tableta czy smartfona, tylko zabierz go na dwór. Miejsc, które możesz wykorzystać jest mnóstwo.

Każde wyjście z domu ma znaczenie

Im więcej dziecko będzie przebywać na świeżym powietrzu, tym lepiej. Będzie mogło dzięki temu lepiej się rozwijać, a dodatkowo pobudzać wyobraźnię i aktywnie spędzać czas. Jedną z możliwości jest zabranie dziecka na spacer. Nie na zakupy do pobliskiego sklepu czy galerii handlowej, ale spacer po alejkach parku czy nawet osiedlu. Możesz mu wtedy pokazywać cuda natury, opowiadać o przyrodzie i mijanych przez was miejscach. To twój czas tylko z dzieckiem. Nikt nie powiedział, ze spacery powinno odbywać się tylko z małymi dziećmi. Im dłużej będziecie bowiem razem wychodzić, tym lepiej twoja pociecha będzie się rozwijać, a i wasz kontakt na pewno będzie silniejszy. Dobrze sprawdzają się również spacery po lesie, możecie w tym czasie zbierać grzyby albo jagody. Oczywiście z zastrzeżeniem, że nie można ich jeść, dopiero w domu, po dokładnym ich sprawdzeniu. Starsze dziecko warto zabrać na wycieczkę rowerową lub nauczyć je jeździć na rolkach. Ulubionym miejscem dzieci są również bezpieczne place zabaw.

Aktywnie na świeżym powietrzu

Jeśli macie odpowiednie miejsce blisko domu, weź ze sobą piłkę albo paletki. Dzięki temu spędzicie czas ruszając się, a to bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Wszelkie zabawy, które zorganizujesz na świeżym powietrzu, będą dla malucha na pewno bardzo cenne. W dzielnicach i na osiedlach powstaje coraz więcej boisk typu orlik, a także pieniądze inwestowane są w bezpieczne place zabaw. Dzięki temu nie musisz już sam wymyślać różnych atrakcji. Nowoczesne place zabaw przystosowane są do zabawy dla dzieci w każdym wieku, a do tego budowane są z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Maluchy mogą tam spędzić długi czas, doskonale przy tym spędzając dzień, nawiązując nowe przyjaźnie i rozbudzając swoją wyobraźnie. Ty natomiast możesz usiąść na ławce i odpocząć, mając swoje dziecku cały czas na oku. W ten sposób oboje spędzicie przyjemnie czas, bez potrzeby używania do tego telewizora czy komputera.

You May Also Like..

Bezpieczny plac zabaw dla każdego malucha

Nie ma chyba dziecka, któremu plac zabaw nie kojarzyłby się ze świetną zabawą. Maluchy uwielbiają wizyty w miejscu, gdzie czeka […]

Plac zabaw budżet obywatelski

Plac zabaw budżet obywatelski – masz wpływ na rozwój swojego miasta

Czy wiesz, że możesz mieć wpływ na to jak rozwija się Twoje miasto? Możesz łatwo poprawić jego wizerunek i sprawić, […]

Place zabaw budżet obywatelski

Place zabaw budżet obywatelski: działaj, zamiast marudzić

Dzieci muszą mieć miejsce do zabawy. Niestety, nie zawsze pozwalają na to możliwości. W okolicy nie ma nawet porządnego placu […]

Dodaj komentarz