Czytnik kart zbliżeniowych – dowiedz się więcej

pryzmath Usługi ,

Plastikowy pieniądz zawładnął w zastraszającym tempie światem. W Polsce liczba kart bankomatowych przewyższa liczbę jej mieszkańców. Karta nie jest już synonimem luksusu, dzisiaj może posiadać ją każdy. Oferty banków są coraz bardziej spersonalizowane, a Polacy bardzo chętnie z nich korzystają. Jednak czy dobrze, że się tak dzieje?

Coraz więcej osób płaci kartą

Darmowe wypłaty bankomatowe na całym świecie czy możliwość nieodpłatnych transakcji internetowych powodują, że grono klientów banku powiększa się. Polskie prawo umożliwia już posiadanie karty bankomatowej osobie powyżej 13 roku życia – rodzice i dziadkowie bardzo chętnie z tego korzystają przelewając dziecku pieniądze bezpośrednio na konto. Uważają, że samodzielne gospodarowanie pieniędzmi jest dla niego pouczające. Możliwość płatności kartą również jest coraz bardziej rozpowszechniona – w prawie każdym sklepie znajduje się czytnik kart zbliżeniowych. Rewolucją stała się możliwość płatności zbliżeniowych – czytnik kart zbliżeniowych działa niestety tylko do kwoty 50 zł (później należy wpisać PIN), ale istnieją przesłanki, że zostanie to zmienione i kwota ta się powiększy. Jakże łatwo jest zapłacić za drobne zakupy, gdy wystarczy portmonetkę lub wizytownik z kartami zbliżyć do czytnika jednocześnie nie musząc wpisywać PINU ? Wprowadzenie tego typu płatności spowodowało zwiększenie ogólnej liczby płatności kartami, szczególnie ważne było to dla osób nie potrafiących zapamiętać czterocyfrowego PIN’u. Banki każdego roku, jak już zostało to wcześniej wspomniane, prześcigają się w udogodnieniach dla swoich klientów.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Do bardzo popularnych, oprócz darmowych płatności, należy również darmowe prowadzenie konta czy uczestnictwo w programach partnerskich umożliwiających zdobycie cennych nagród lub odbieranie kilku procent z każdej zapłacone kartą kwoty. Również większe sklepy internetowe oraz stacjonarne wprowadzają udogodnienia dla osób posługujących się kartami. Kult plastikowego pieniądze jest coraz szerszy i nic nie zapowiada, by został on przerwany. W XXI wieku liczy się kompatybilność, której duże sumy pieniędzy nam nie dają. Jednak nie martwcie się aktualnie brak żadnych informacji dotyczących wycofania pieniędzy w formie klasycznej.