Czy budżet obywatelski plac zabaw to dobry pomysł?

Budżet obywatelski

herno Uncategorized

Budżet obywatelski – http://budzet-obywatelski.pl/ – to świetne narzędzie, którym można pobudzić mieszkańców do działania na rzecz lokalnej społeczności. W trakcie zgłaszania projektów i późniejszego głosowania wzrasta świadomość obywatelska i mieszkańcy zaczynają zwracać uwagę na braki w miejscowości, które wcześniej były niedostrzegalne.

Budżet obywatelski plac zabaw

Jednym z najczęściej proponowanych rozwiązań w budżecie obywatelskim są miejsca, w których mniejsze i większe dzieci mogłyby radośnie spędzać czas. Jeśli chodzi więc o budżet obywatelski plac zabaw jest absolutnym pewniakiem i można w ciemno stwierdzić, że przynajmniej jedna inicjatywa mieszkańców będzie zawierała prośbę o wybudowanie kolejnego takiego miejsca. Naciski na budowę kolejnych placów zabaw zazwyczaj są wywierane w takich miejscowościach, do których wprowadza się dużo młodych par, które z dużym prawdopodobieństwem niedługo będą starać się o dziecko. Skoro taką szansę na odmłodzenie osiedla daje budżet obywatelski plac zabaw za każdym razem będzie się w nim znajdował.

Budżet obywatelski plac zabaw jako wabik?

Pozostaje zadać sobie pytanie, czy dwudziesty plac zabaw w niewielkiej miejscowości rzeczywiście jest ważniejszy od wyremontowania szkoły lub lokalnej świetlicy. Jasne, przyciąganie młodych małżeństw jest ważne, bo samorząd musi dbać o to, by miał kto zasilać jego budżet. Trzeba sobie jednak uświadomić, że rodzice coraz rzadziej dbają o place zabaw, bo mają świadomość, że ich dziecko może inaczej spędzać czas, chociażby grając w piłkę lub chodząc na basen.

You May Also Like..

Dlaczego o bezpieczny plac zabaw określany jest mianem dziecięcego uniwersytetu?

Coraz częściej nie tylko psycholodzy, ale także pedagodzy określają plac zabaw mianem uniwersytetu dziecięcego. Z czego wynika ta sytuacja? Sprawdź, […]

Dodaj komentarz