Bezpieczny plac zabaw dla każdego malucha

derno Place zabaw

Nie ma chyba dziecka, któremu plac zabaw nie kojarzyłby się ze świetną zabawą. Maluchy uwielbiają wizyty w miejscu, gdzie czeka na nich wiele zabawek i dużo frajdy. Sprawdź, o czym musisz pamiętać jako rodzic, gdy odwiedzasz plac zabaw wraz ze swoją pociechą – http://spil.pl/category/plac-zabaw/.

Plac zabaw – o czym muszą pamiętać dorośli?

W takim miejscu zawsze na pierwszym miejscu powinno stać bezpieczeństwo dzieci. Decyduje o nim: lokalizacja, ogrodzenie i odpowiednie wyposażenie placu zabaw. Należy pamiętać o tym, że rozmieszczanie urządzeń nie może być przypadkowe. Nad całością aranżacji zawsze powinni czuwać specjaliści. Doradzą oni bowiem na temat wszystkiego, co związane z odpowiednią ergonomią. Dla rozwoju i ochrony dzieci ważny jest zarówno rodzaj, wymiar, jak i materiał, z jakiego zostały wykonane wszystkie zabawki. Konstrukcje umieszczane na placach zawsze muszą spełniać cały szereg warunków. Jednym z najważniejszych jest ten, by uniemożliwiać dzieciom poniżej trzeciego roku życia dostęp do sprzętów przewidzianych dla dzieci starszych. Wiadomo jednak, że bezpieczeństwo maluchów w bardzo dużym stopniu zależy jednak od rodziców, czy opiekunów. Kilkulatki mają bowiem trudności z kontrolowaniem ruchów własnego ciała. Dlatego też asysta dorosłych (szczególnie w przypadku małych dzieci) jest po prostu niezbędna.

Proponowane zabawki

Niemal każdy plac zabaw w swoim centrum posiada tak zwaną wieżę zabaw. Jej elementy to przede wszystkim: schodki lub drabinki, zjeżdżalnia oraz zadaszona wieża. Mogą znaleźć się tam również: huśtawka, piaskownica, ścianka lub drabinka wspinaczkowa, most wiszący (łączący wtedy dwie wieże). Jak więc widać, takie wieże mogą różnić się przede wszystkim zawartymi w nich elementami, ale również rozmiarami i materiałami wykonania. Najczęściej są one drewniane albo metalowe. Wszystkie charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, a ich elementy pokryte są powłokami odpornymi na warunki atmosferyczne. Konstrukcje drewniane są najczęściej impregnowane ciśnieniowo, a metal (zazwyczaj stal nierdzewna) jest pokrywany proszkowo, co sprawia, że staje się odporny na różnorodne warunki pogodowe. Co ważne, wieże zabaw powinny być poddawane regularnym testom na wytrzymałość i trwałość – to maksymalnie zwiększy ich bezpieczeństwo.

You May Also Like..

Plac zabaw budżet obywatelski

Plac zabaw budżet obywatelski – masz wpływ na rozwój swojego miasta

Czy wiesz, że możesz mieć wpływ na to jak rozwija się Twoje miasto? Możesz łatwo poprawić jego wizerunek i sprawić, […]

Place zabaw budżet obywatelski

Place zabaw budżet obywatelski: działaj, zamiast marudzić

Dzieci muszą mieć miejsce do zabawy. Niestety, nie zawsze pozwalają na to możliwości. W okolicy nie ma nawet porządnego placu […]

bezpieczne place zabaw

Gdzie wybrać się z dzieckiem? Możesz pójść na bezpieczne place zabaw

Coraz mniej czasu nasze dzieci spędzają na świeżym powietrzu, a lekarze alarmują, że ma to ogromny wpływ na ich rozwój. […]

Dodaj komentarz